PITSAKIVI KRÕBEDA PÕHJAGA PITSA VALMISTAMISEKS, TULIKIVIST

39,55 

Ülevaade arvustustest tehisintellekti poolt:

PITSAKIVI / PIZZAKIVI TULIKIVIST 28,5 CM
KÜPSETUSKIVI SOBIB KõIGE PAREMINI KASUTAMISEKS KAANEGA GAASI- VõI ELEKTRIGRILLIS, AGA KA TAVALISES AHJUS. ÄRA KUNAGI KUUMUTA SEDA PLIIDI PEAL, MIKROLAINEAHJUS EGA GRILLI KÜLGPÕLETIL

Laoseis: 3 laos Tootekood: 12004 Kategooriad: , , , Silt:

Kirjeldus

Enam kui kaks miljardit aastat vanast looduslikust tulikivist valmistatud pitsakivi abil saad valmistada hõrgu krõbedapõhjalise pitsa. Pitsakivi sobib suurepäraselt ka leiva ja teiste krõbeda põhjaga küpsetiste valmistamiseks ning erinevate suupistete serveerimiseks

PIZZAKIVI KÜPSETUSKIVI SOBIB KõIGE PAREMINI KASUTAMISEKS KAANEGA GAASI- VõI ELEKTRIGRILLIS, AGA KA TAVALISES AHJUS. ÄRA KUNAGI KUUMUTA SEDA PLIIDI PEAL, MIKROLAINEAHJUS EGA GRILLI KÜLGPõLETIL! Söegrillil Pizzakivi küpsetuskivi ei tööta

ENNE KASUTAMIST Loputa kivi pinnalt veega tolm. Kuivata kivi ja lase sel enne kuumutamist korralikult ära kuivada. Kui pesed kivi nõudepesumasinga, lase sel vähemalt päeva toatemperatuuril kuivada. Kui Pizzakivi on ära kuivanud, määri see kergelt küpsetusõliga sisse. Seda tuleb teha aeg-ajalt selleks, et kivi püsiks kauem heas töökorras ja puhas. Kivi ei ole vaja õlitada pärast igat kasutuskorda.

KÜPSETUSKIVI KASUTAMINE. Küpsetuskivi saab kasutada külmutatud ja eelvalmistatud pitsade küpsetamiseks ning see sobib ideaalselt ka isetehtud taignast pitsade ja leiva valmistamiseks.

Grillis kasutamiseks Süüta grill ja keera temperatuur ½ võimsuse peale. Aseta kivi grillil kohta, kus kuumus selle all kõige ühtlasemalt jaguneb. Kui teed pitsat isetehtud taignast, laota see külmale kivile. Külmutatud või eelvalmistatud pitsade puhul lase kivil kõigepealt 5–8 minutit soojeneda. Pane grillile kaas peale, et pitsa pealmine pool samuti küpsemiseks piisavalt kuumust saaks. Ära kunagi kasuta grillis küpsetuspaberit!

Külmutatud/eelvalmistatud pitsa. Kuumuta kivi ½ võimsusega 5–8 minutit sõltuvalt grilli võimsusest. Aseta pitsa kivile ja sulge kaas.Küpseta 10–15 minutit sõltuvalt temperatuurist. Kui juust on korralikult ära sulanud, võta pitsa kivilt ära. Nüüd võid kivile uue pitsa panna. Teise pitsa valmis saamiseks kulub tavaliselt esimesest vähem aega.

Isetehtud taignast pitsa. Laota piisav kogust tainast külmale kivile. Keera grilli kuumus maksimaalselt ½ võimsuse peale. Pane pitsa külmale kivile ja see omakorda kuumale grillile. Sule grilli gaas. Küpseta kuni pitsa on valmis, umbes 15–20 minutit. Kontrolli iga natukese aja tagant pitsa ääri kergitades ega põhi ei kõrbe. Kuna kivi püsib kaua kuum, võta pitsa kivilt ära, kui see valmis saab, et see ära ei kõrbeks.

Ahjus kasutamine. Aseta kivi külma ahju restile või küpsetusplaadile ja keera kuumus 250 C peale. Kui ahi on soe, pane pitsa kivile. Isetehtud taignast pitsa ahju panemine on lihtsam, kui kasutad küpsetuspaberit. Kui küpsetad külmutatud või eelvalmistatud pitsat, ei ole küpsetuspaberit vaja. Kui juust on sulanud ja õige vähe pruunistunud, võta pitsa ahjust välja. Eelvalmistatud pitsad vajavad küpsemiseks tavaliselt veidi vähem aega kui juhendis märgitud. Isetehtud pitsa küpsetusaeg on umbes 10– 20 minutit. Kui sinu ahjul on grill, võid seda kasutada. Kaval on pitsa ääri aeg-ajal kergitada ja vaadata, ega põhi ei kõrbe. Kuna kivi püsib kaua kuum, võta pitsa kivilt ära, kui see valmis saab, et see ära ei kõrbeks.

HOIUSTAMINE

PEA MEELES, ET NIISKE KIVI KUUMUTAMINE VõIB SELLE VÄGA KERGESTI KATKI TEHA. Kivi mureneb, kui selle sees olev niiskus aurustub. Seetõttu ära kuumuta märga küpsetuskivi ega hoia seda välitingimustes, kus niiskus selle sisse koguneda saab! Hoiusta puhastatud küpsetuskivi kuivas ja soojas kohas. Ära hoia seda, näiteks, grillis!

Mõõdud: Ø 28,5 cm, paksus 1 cm Valmistatud Soomes

Suurepärane kingitus pitsasõbrale!

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “PITSAKIVI KRÕBEDA PÕHJAGA PITSA VALMISTAMISEKS, TULIKIVIST”